Au trecut trei ani de când Ioana Ginghină și Alexandru Papadopol au divorțat. Cele două vedete s-au separat după 12 ani de căsnicie, având o fiică pe nume Ruxandra. În prezent, protagonistul din Numai Iubirea se bucură de o carieră prosperă și a vorbit despre relația cu fosta lui soție.
Alexandru Papadopol se bucură de o perioadă favorabilă în carieră, fiind implicat în numeroase proiecte ce îi aduc multe satisfacții pe plan profesional, precum rolul din pelicula Balaur și pregătirile pentru partea a doua a filmului „Două Lozuri”, de Paul Negoescu.
Într-un interviu acordat în exclusivitate celor de la Libertatea pentru femei, actorul a mărturisit că se simte un bărbat norocos, pentru care destinul ar fi luat cele mai bune decizii, până acum.
„Va începe stagiunea Teatrului Odeon. Asta e un motiv de fericire autentică. Reluăm spectacole care au făcut istorie, cum ar fi „Titanic Vals’ sau „Fugarii’, ambele în regia lui Alexandru Dabija.
La mine la teatru joc în vreo șapte spectacole și abia aștept să pun iarăși piciorul pe scena aceea și să am în față sala minunată de la Majestic. Reiau apoi spectacolele independente în care joc și care sunt presărate pe la Unteatru, Teatrul Infinit sau Apollo 111.
Și, nu în ultimul rând, pe la jumătatea lui septembrie încep, împreună cu Dragoș Bucur și Dorian Boguță filmările pentru partea a doua a filmului „Două Lozuri’. Regia și scenariul îi aparțin tot lui Paul Negoescu.”, a spus actorul pentru sursa citată.
În ceea ce privește viața sa personală, întrebat cum percepe schimbările care au avut loc în viața sa, până acum, Alexandru Papadopol se consideră un om norocos.
De asemenea, actorul spune că are o relație frumoasă cu fiica lui, Ruxandra, având în vedere faptul că el și mama lui, Ioana Ginghină, au divorțat în 2019, separare ce nu a fost ușoară pentru fiica lor.
„Pot spune că viața a luat deciziile cele mai bune pentru mine. Am fost un norocos! Cred că orice copil, la orice vârstă ar fi, are nevoie de încredere și susținere.
Adolescența este o perioadă complicată, prin schimbările pe care le aduce, deci încrederea pe care reușești să o generezi ca părinte este esențială.”, a completat Alexandru Papadopol pentru sursa citată.